Studia Podyplomowe Zarządzanie Innowacyjnością w Przemyśle Ciężkim

Studia Podyplomowe Zarządzanie Innowacyjnością w Przemyśle Ciężkim dostarczają kompleksowej wiedzy w zakresie rozwoju i wdrażania innowacyjnych rozwiązań z uwzględnieniem specyfiki przemysłu ciężkiego.

Atuty kierunku
Koła i megafon ikona zielona

Zarządzanie Innowacjami – wiedza i umiejętności w obszarze wdrażania innowacyjnych rozwiązań

wykres z kołem zębatym w tle ikona

Przemysł Ciężki – studia dedykowane dla przemysłu ciężkiego i wielkotonażowego

Ikona mówca i słuchacze

Praktycy biznesu – zajęcia prowadzą doświadczeni praktycy biznesowi i managerowie

Dlaczego warto?

  • Program Studiów Podyplomowych Zarządzanie Innowacyjnością w Przemyśle Ciężkim został tak skonstruowany, aby zapewnić kompleksową wiedzę każdemu, kto jest zainteresowany skutecznym zarządzaniem innowacjami oraz usprawnianiem działania przedsiębiorstwa działającego w przemyśle ciężkim.
  • Studia koncentrują się na przemyśle ciężkim, ponieważ przemysł ten cechuje się specyficzną charakterystyką realizacji projektów innowacyjnych (wysoka kapitałochłonność, długi okres prowadzenia inwestycji, znaczny wpływ na otoczenie i środowisko).
  • Studia pozwalają na rozwinięcie kompetencji biznesowych, strategicznych, finansowych oraz w zakresie prowadzenia projektów, tak potrzebnych liderom współczesnych organizacji.
  • Uczestnicy studiów zwiększają swoją szanse na ciekawą pracę, awans czy stanowisko menedżerskie w strukturach zarówno przedsiębiorstw prywatnych jak i oragnizacji państwowych.

Czy dla mnie?

Studia Podyplomowe Zarządzanie Innowacyjnością w Przemyśle Ciężkim skierowane są do osób pragnących poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności w zakresie:

  • zarządzanie kluczowymi innowacjami przemysłu ciężkiego,
  • rozwijania biznesu przy wprowadzeniu standardów ekologicznych i społecznych,
  • przywództwa w biznesie w dobie zmian,
  • finansów i zarządzania projektami inwestycyjnymi oraz transformacyjnymi.

Program

  • Innowacje w przemyśle – wprowadzenie do tematyki studiów
  • Zarządzanie transformacją i dekarbonizacją przemysłu
  • Przywództwo w sektorze przemysłowym w dobie transformacji
  • Przedsiębiorstwo przemysłowe oparte na danych: raportowanie, produkcja i operacje, zarządzanie klientami
  • Automatyzacja i sztuczna inteligencja w zarządzaniu przemysłem ciężkim
  • Cyfrowa logistyka i zarządzanie odpornością łańcucha dostaw w przemyśle ciężkim
  • Przemysł ciężki a zagadnienia zrównoważonego rozwoju
  • Pionowa i pozioma integracja wokół klienta B2B oraz B2C
  • Zarządzanie projektami transformacyjnymi oraz zarządzanie zmianą - specyfika przemysłu ciężkiego
  • Analiza finansowa i budowanie wiarygodnych business case’ów
  • Zarządzanie zespołem rozproszonym
  • Studia przypadków

Razem 160 godzin zajęć dydaktycznych.

Kierownik studiów

dr hab. Michał Schwabe, prof. SGH
Katedra Integracji i Prawa Europejskiego

Profesor uczelni w Kolegium Gospodarki Światowej, w Katedrze Integracji i Prawa Europejskiego. Autor ponad 20 recenzowanych publikacji. Oprócz zajęć dydaktycznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, prowadził wykłady gościnnie w HEC Paris, Nottingham-Trent University czy KU Leuven. Prelegent na wielu międzynarodowych konferencjach, m.in. IMISCOE Annual Conference, International Metropolis Conference, Annual Meeting of the Polish Institute of Arts & Sciences of America, czy European Trade Study Group.

Do zainteresowań badawczych zalicza konkurencyjność gospodarek, transformację cyfrową i międzynarowe przepływy pracowników. Laureat nagród Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za osiągnięcia badawcze i organizacyjne. Stypendysta Dekaban-Liddle w University of Glasgow w 2012 roku. Poza pracą naukową posiada doświadczenie zawodowe w doradztwie gospodarczym - pracował dla wiodących światowych marek, a także organizacji ponadnarodowych.

Wykładowcy

Jacek Jaworski

Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów transformacyjnych w branży energetycznej. W swojej pracy koncentruje się na innowacyjności oraz zorientowaniu na klienta i e-mobilności, które wspierane przez połączone i zoptymalizowane operacje wprowadzają dekarbonizację przemysłu. Współpracuje też z różnymi branżami, aby dostarczać klientom z branży energetycznej i użyteczności publicznej najlepsze inspirujące przykłady, jak wykorzystywać przełomowe technologie, takie jak IoT, sztuczna inteligencja, rzeczywistość mieszana, w celu wykorzystania istniejących systemów i infrastruktury do cyfryzacji ich działalności

wykladowca studia podyplomowe
Magdalena Giers

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w Niemczech, gdzie pracowała w europejskim oddziale światowego lidera w branży Life Science, skutecznie koordynując sieć dystrybucyjną firmy w Europie Centralnej oraz bezpośredni kanał sprzedaży w Polsce. Przez wiele lat związana z globalną firmą chemiczną w ramach dywizji Packaging & Specialty Plastics. Jej główne zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół tematyki Commercial Excellence oraz Customer Experience w zakresie obsługi B2B.

Promuje potrzebę transformacji cyfrowej, która umożliwia gromadzenie wiarygodnych danych o potrzebach klientów, zarówno na etapie procesu sprzedażowego jak i obsługi serwisowej. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania Łańcuchem Dostaw na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
wykładowca studia podyplomowe
Olga Gyria

Change Manager z ponad 16–letnim doświadczeniem w globalnych transformacjach na dużą skalę. Pracowała w krajach europejskich, ale także na Bliskim Wschodzie, w Rosji i na Ukrainie. Posiada doświadczenie w pracy z różnymi markami w różnych branżach. Jest częścią praktyki Accenture Talent & Organization i na co dzień doradza klientom w zakresie zarządzania zmianą przy złożonych projektach transformacyjnych.

wykładowca studia podyplomowe
Dariusz Markiewicz

Senior Project Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów innowacyjnych dla globalnych liderów w przemyśle naftowym, chemicznym i energetycznym. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno–Przyrodniczych. Posiada kwalikacje: ACCA, PMP, ACP–PMI oraz PSM I i PSM II.

wykladowca studia podyplomowe
dr Joanna Remiszewska–Michalak

Fizyk atmosfery, doktor nauk geofizycznych. Swoje badania naukowe realizowała we współpracy z Uniwersytetem Kalifornijskim w San Diego, Laboratorium Marynarki Wojennej w Monterey, Departamentem Zasobów Wodnych w Abu Dhabi. Uczestniczka i organizatorka kilku eksperymentów naukowych przeprowadzonych, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Krecie, w Kalifornii.

W pracy naukowej skupiała się na zagadanieniach związanych ze zmianą klimatu a w szczególności nad rolą cząstek zawieszonych w atmosferze, wpływie emisji pochodzących z transportu i przemysłu na globalny wzrost temperatury. Zawodowo związana była z branżą energetyczną a ostatnio z konsultingową. Członek Rady Klimatycznej przy United Nations Global Compact Network Poland (UNGCP). Rewiduje i opracowuje materiały związane z tematyką ochrony środowiska i klimatu. Autor kilku publikacji zawartych w raportach wydanych przez UNGCP. Czynnie współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Niezmiennie od wielu lat służy wiedzą ekspercką w ogólnopolskich mediach informacyjnych (TVN24, TVN, Polsat, TVP Info, Gazeta.pl, Onet.pl, wp.pl etc.) komentując i edukując na temat kryzysu klimatycznego, zrównoważonego rozwoju, szeroko pojętej transformacji energetyki, przemysłu, transportu oraz rolnictwa. Uczestnik, moderator, panelista i mówca konferencyjny.
„ ”

Informacje techniczne

Studia zaplanowane są w trybie hybrydowym. Zajęcia zdalne będą odbywać się online z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams.

POBIERZ APLIKACJĘ MICROSOFT TEAMS

Aplikacja jest bezpłatna dla słuchaczy studiów podyplomowych SGH. Logowanie do aplikacji odbywa się za pośrednictwem kont SGH, które zostają nadane po przyjęciu na studia.  Dla całej edycji zostanie stworzony jeden zespół, aby słuchacze mogli utrzymywać ze sobą kontakt. Każde zajęcia będą prowadzone na osobnym kanale. Dzięki temu wszystkie informacje dotyczące zajęć (materiały, zadania, dyskusja) będą w jednym miejscu i będzie można do nich wracać podczas trwania studiów. 

Potrzebne będą: komputer stacjonarny, laptop oraz urządzenia mobilne (tablet, smartfon) z systemami operacyjnymi iOS i Android, ewentualnie słuchawki (np. od smartfona, które zawierają wbudowany mikrofon) – poprawiają jakość słuchania wykładu i wypowiedzi słuchaczy podczas dyskusji (w przypadku braku mikrofonu, dyskusja może być prowadzona na czacie). 

Rekrutacja

1. edycja studiów zostanie uruchomiona w semestrze zimowym w roku akademickim 2025/2026.

Szczegóły wkrótce.

Czas trwania studiów: 2 semestry.

Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:

  • umowa o warunkach odpłatności za studia,
  • formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
  • odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,

Uwaga:

Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.

Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach oraz zdanie egzaminu końcowego składającego się z części pisemnej (test obejmujący program studiów) oraz przygotowanie pracy zaliczeniowej (case study) na wybrany temat.

Harmonogram

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, raz lub dwa razy w miesiącu w godzinach 09:30–17:00.

Planowane terminy zjazdów w nadchodzącej 1. edycji studiów zostaną udostępnione w terminie późniejszym.

Studia realizowane są w trybie hybrydowym. Część zjazdów odbędzie się w formule zdalnej.

Opłaty

Opłata za całość studiów wynosi 9800 zł.
Możliwe wpłaty w dwóch równych ratach:
I rata – płatna przy zapisie na studia,
II rata – płatna do 31 stycznia 2026 r.

W ramach opłaty SGH zapewni niezbędne materiały dydaktyczne i konspekty zajęć. Opłata pokrywa również koszty wydania świadectwa ukończenia studiów.

Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.

Kontakt

Informacje dla kandydatów
mgr inż. Karolina Nivette
tel.: +48 22 564 93 49
e-mail: knivet@sgh.waw.pl

Kierownik studiów
dr hab. Michał Schwabe, prof. SGH
e-mail: ms20827@sgh.waw.pl

adres do korespondencji
Kolegium Gospodarki Światowej
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa

Organizator studiów
Kolegium Gospodarki Światowej
Katedra Integracji i Prawa Europejskiego

  • Studia hybrydowe
  • Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, raz lub dwa razy w miesiącu w godzinach 09:30–17:00.
  • Opłata za całość studiów: 9800 zł (możliwe raty).
Kierownik studiów podyplomowych popiersie
Kierownik studiów

dr hab. Michał Schwabe, prof. SGH
e-mail: ms20827@sgh.waw.pl

Informacje dla kandydatów

mgr inż. Karolina Nivette
tel.: +48 22 564 93 49
e-mail: knivet@sgh.waw.pl

Programy MBA i studia podyplomowe